top of page

           BUYUK UKRAYNA TURU

          7 GECE-8 GUN

ODESSA-UMAN-KIEV-ROVNA-LVIV-CHERNOVTSI-HOTIN-KAMENETSK PODOLSK-VINITSA -ODESSA

                !  VİZE YOK  !

 

 

 

 

01.GÜN  ISTANBUL - ODESSA

Onur Havayolları ile 11:30 kalkış ve 12:00 Odessa şehrine varış. ‘’Odessa Şehir Turu’’:‘’Deribasavskaya caddesi, II.Katerina Anıtı, Potemkin Merdivenleri, Belediye Sarayı, Pushkin Heykeli, Odessa Opera Binası, İstanbul Parkı, Tarihi Fransuzki Bulvarı ve Büyük Katedral turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır.

Şehir Merkezinde ‘’Fanconi Restaurant’’ta öğle yemeği molasının ardından sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan ‘’Odessa Katakombları’’nı gezmeye davet ediyoruz. (35 euro) 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 100 km. civarındadır. Odessa Katakombları Avrupa''nın en uzun olanlarıdır. II. Dünya Savaşı''nda Katakomblar, partizanlar için barınak olmuştur. Katakomblara ana giriş, eskiden şehir merkezinden 70 km uzakta yer alan eski bir askeri yerleşim merkezi olan Cossack Askeri Yerleşim Merkezi''ndendi.

 

Ardından yakın mesafede ‘’Shustov Konyak Fabrikası’’nı gezeceğiz. (40 euro) Ukrayna'nın en büyük konyak üreticisi olan şirketin Odessa'da bulunan müzesi. Şirket "cognac" ibaresini Fransızlar dışında kullanabilen tek şirkettir. 3 yıllıktan 40 yıllığa kadar konyakların tadıldığı farklı tadım turları bulunmakta. Ardından dileyen misafirlerimiz ile Odessa kıyılarını ve kıyı anıtlarını gezebileceğimiz tekne turuna sizleri davet ediyoruz. (25 eur) Tur bitimi otele dönüş ve dinlenme. 21:00 Akşam yemeği için lobi’de buluşma. ‘’Dacha Restaurant’’a hareket. Yemeğin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

 

02.GÜN   ODESSA – UMAN - KIEV

Sabah kahvaltısının ardından 09:00 otelden ayrılış. Kyiv Şehrine doğru yola koyuluyoruz. Yol üzerinde doğal güzellikleriyle meşhur Uman’da öğle yemeği ve doğal güzellikleri için mola vereceğiz.

Saat 16:00 civarı Kiev’e varış. Ardından özel otobüsümüzle Kiev Şehir Turu. Tur esnasında Kyiv’in antik tarihsel mistik yaşam tarzı, mimarisi yanı sıra Sovyet mimarisi ve yeni modern mimarisi ve kültürünü görme imkanımız olacaktır. Görülecek yerler arasında Kyiv’in sembolü olan  ‘’Kyiv’in Kurucuları Heykeli, ‘’Kyiv’in Balkonu’’ diye tabir edilen eski Kyiv’e ‘’Podol Semti’’ne yukarıdan bir bakış yapmamıza imkan veren Kardeşlik ve Dostluk Tepesi, devrimleri ile ünlü ‘’Maydan’’ diye tabir edilen Bağımsızlık Meydanı, Kyiv’in Şanzelizesi ‘’Kreşatik Caddesi’’, ‘’St. Michel Katedrali’’ ve Unesco kültür mirasları listesinde olan ‘’St.Sofia Katedrali’’, Kyiv’in tarihsel caddesi eski üst şehir ile alt şehri birbirine bağlayan  ‘’Andrevski Yokuşu’’ ki burada Kyiv hatırası hediyelik eşyalar alma imkanımız olacak, Şehrin tarihsel ‘’Altın Kapı’’sı, ‘’Kyiv Opera Binası’’, ‘’Kırmızı Üniversite’’ olacaktır. Tur bitiminde Otele yerleşme. 21:00 Akşam Yemeğimiz Pervak Restaurant’ta. Ardından otelimize varış serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

 

 

03. GÜN KIEV

Sabah kahvaltısının ardından ‘’Manastır ve Müzeler Turu’’ (45 euro) 09:00 Çernobil Müzesi’ne doğru yol alıyoruz. Müze, Çernobil kazasının anılarını saklamaktadır ve olayı tüm boyutuyla sizlere yaşatacak argıumanları sunacaktır. Ardından 11:30 Pecharskaya Lavra Manastırı’na doğru yola çıkacağız.

Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde bulunan 10 asırlık manastır, eski SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Kuruluşu XI yy. ortalarıdır. Tarih içinde manastırın kapladığı arazi 27 hektarı bulmuştur. İki kısımdan oluşmaktadır, üst kısım ve alt kısım. Günümüzde Manastırın içinde 18 tane kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı, 6 tanesi yerin altındaki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlık olarak kullanılmaktadır. Bu azizler kutsal kişi olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır.’’

Manastır içerisinde ‘’Mikro Minyatür Müzesi’’ de gezilecektir. Dünyaca ünlü Ukraynalı minyatür ustası Nikolay Syadristıy’nin özel bir teknolojiyle yaptığı el ürünü eserler, yalnızca mikroskop yardımıyla görülebiliyor. Dünyanın en küçük kemanı, kitabı, saati, kilit ve anahtarı, uzaya çıkan ilk insan olan Yuriy Gagarin’in güvem eriği çekirdeğinden yapılan portresi, dünyadaki en küçük elektrik motoru, toplu iğne deliğinde deve kervanı, satranç tahtası ve daha birçok ilginç eser görenleri hayran bırakıyor. Çoğu Guinness Rekorlar Kitabı’na giren ve Türkiye dahil dünyanın pek çok ülkesinde sergilenen bu eşsiz eserler görülmeye değer.

 

Ardından ‘’II. Dünya Savaşı Müzesi’’ne yaya olarak ulaşacağız.

‘’ 2. Dünya Savaşı Müzesi, zaferin anısına yapılmış olan, açık ve kapalı alanlardan oluşan bir müze yapıdır. Savaşla ilgili tüm belge, doküman ve teknik unsurlar sergilenmektedir. Özellikle Nazi’lerin savaş esirlerine yaptığı eziyetlerin canlı belgeleri bizleri o günlere götürüp hüzünlendirirken, bu büyük savaşla ilgili belki daha önce hiç duymadığımız detayları öğreneceğiz. Ayrıca Afganistan Savaşından kalan askeri ekipmanları görüp, Rambo 3 filminde kullanılan helikopterde ve Sovyet MIG Jetlerinde fotoğraflar çektirebileceğiz

Turumuzun sonunda öğle yemeği molası ‘’Tsarsky Selo Restaurant’’ta. Ardından ‘’Alışveriş ve Tekne Turu’’ (45 euro). Aya Sofya ve Andrevski yokuşunda hediyelik eşyacıları gezdikten sonra tarihi Podil bölgesinden mevsim durumuna göre Tekne Turu için hareket edeceğiz. 2 saatlik Dnyeper Nehri gezisinin ardından şehirde alışveriş imkanı. Otele dönüş ve dinlenme. Akşam Yemeği ‘’Shinok Restaurant’’ta Ukrayna Folklorik Müzik Grubu eşliğinde alacağız. Ardından otele varış ve geceleme otelimizde.

 

 

 

04.GÜN   KIEV-RIVNE-KLEVAN-LVIV

Sabah kahvaltısının ardından 09:00 Kiev’den hareket. Rivne şehrinde 13:00 öğle yemeği molası. Klevan’da Dünyaca ünlü ‘’Aşıklar Tüneli’’nde gezinti ve fotoğraf çekme imkanı. ‘’Bu tünel tren yolunda doğal olarak sarmaşıklarla oluşmuş ilginç ve her mevsim son derece romantik bir yapıya sahiptir.’’ Yol üzerinde ‘’Oleski Ortaçağ Şato’’su (30 euro) gezilecektir. Akşam saatlerinde Lviv şehrine varışın ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile Lviv’in dünyaca meşhur et restaurantı ‘’Meet & Justic’’te yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası hareketli şehir merkezinde gezinti. Geceleme otelimizde.

 

 

05.GÜN  LVIV

Sabah Kahvaltısının ardından rehberimiz eşliğinde şehir merkezine hareket ediyoruz.  Avusturya-Macaristan İmparatorluğunun mirası, UNESCO korumasındaki Lviv’ ini tanıma ve görme imkânı bulacağız. Sokakları ve sıralı kafeleri, katedralleri, 150 yıllık saat kulesi, Karal Danilo Heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından dileyen misafirlerimiz ile Ermeni Kilisesi, Eczacılık Müzesi, Kahve Madenini, Çikolata Evini, Arsenal Silah Deposu’nu gezeceğiz. İlk gaz lambasının yapıldığı evi göreceğiz. Bira Tiyatrosu’nda biranın tarihini, orijinal tariflerini öğrenip tadına bakacağız. Hop On Turistik Otobüs ile Lviv çevresindeki tarihi yapılar arasında dolaşacak ve Türkçe anlatımla şehrin ve binaların tarihleri hakkında değerli bilgiler edineceğiz. Hediyelik alışverişlerimizi bu tur esnasında yapma şansı bulabileceğiz. (30 euro)  Gezinin ardından öğle yemeğimiz ‘’Bachiewsky Restaurant’’ta. Yemek sonrası Lviv’in hareketli Rynok yani Çarşı Meydanı’ndaki Kafelerde hoş vakit geçirme imkânı. Akşam Yemeği için buluşma. Yemeğimizi ‘’Stargorod Restaurant’’ta alacağız ve burada kendi üretimleri olan biralardan tatma şansı bulabileceğiz. Yemek sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

06.GÜN  LVIV – CHERNOVTSI – KHOTYN - KAMYENETS PODOLSK

Sabah Kahvaltısının ardından 09:00 otelden ayrılış. 10:30 ‘’Lviv  Zoluchevski Şatosu’na (30 euro) varış ve rehber eşliğinde şatoyu geziyoruz. 16:00 Chernovtsi şehrine varış. Öğle yemeği için serbest zaman. Ardından panoramik turu. Prut Nehri kıyısına ve Karpat dağları eteklerine kurulu olan bu şehir, Batı Ukrayna Bukovel Bölgesi’nin gayri resmi başkentidir.

Devamında ‘’Khotin Kalesi’’ni ziyaret edeceğiz. Oradan Kamyenets Podolsk Bölgesi’ne geçeceğiz.

Avrupa’da bir benzeri olmayan eski çağ kaleleri ile ünlü Kamyenets Podolsk bölgesinde, 11. yüzyılda inşa edilmiş yapıları günümüze kadar korunmuş ve Avrupa’da bir benzeri olmayan yapıya, mimariye ve orijinal dokuya sahip olan eski şehir kısmı ile 19. yüzyılda Orta Avrupa mimarisine göre inşa edilmiş yeni şehri gezeceğiz. Eski şehir büyük bir ada üzerindedir ve çepeçevre surlarla kaplıdır.  Bu bölge Osmanlı Devleti’nin, Polonya Krallığı’nın, Ukrayna Devleti’nin ve Rus Çarlık tarihlerinin kesiştiği en önemli kültür ve tarihi yapı kalıntılarının bulunduğu ve bu devletlerin tarihinde dönüm noktası kabul edilen bir bölge konumundadır. Turun sonunda akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

07.GÜN  KAMYENETS PODOLSK – TERNOPIL – VINNITSIA - ODESSA

Sabah Kahvaltısının ardından 09:00 otelden ayrılış. 11:30 Bölge’nin önemli şehirlerinden Ternopil’e uğrayarak 15:00 civarı Vinnitsia’ya varış. Bu şehir Ukrayna’nın en konforlu ve yaşanabilir kentleri arasında başı çekmektedir. Yol üzerinde ‘’Bakire Meryem Kilisesi’’ ve ‘’Vinnitsa Anıt’’ı gezilecek yerler arasındadır. Bu anıt 1937-1938 yılları arasında bölgede Naziler tarafından öldürülen 11.000 kişi anısına yapılmıştır. Ardından akşam saatlerinde Odessa’ya varış. Akşam Yemeği ‘’Riba Balık Restaurantı’’nda. Otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

08.GÜN  ODESSA - ISTANBUL

Sabah Kahvaltısının ardından 09:30 otelden ayrılış. Havaalanı’na varış. 12:50 Onur Havayolları Tarifeli sefer ile uçuş. 15:20 Istanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

 

 

Dbl pp 269 EURO / Sngl 439 EURO

 

İlave Yatak: 269 euro /0-1 yaş: 150 euro

 

REZERVASYON ESNASINDA TOPLU ALIMDA EKSTRA TUR İNDİRİM PAKETİ:          280 EURO YERİNE -199 EURO!

                                                     

 

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ 

 •  3*-4* Ukrayna Otellerinde 7 gece oda kahvaltı konaklama

 •  Otel ve şehir vergileri

 •  Programdaki Ukrayna içi tüm ulaşım hizmetleri için  otobüs gideri.

 •  Programdaki Tum ulasim hizmetleri:

 •  Lokal rehberlik hizmeti

 •  Turkce Rehberlik Hizmeti

 •  Onur havatollari tarifeli seferi ile Istanbul-Odessa-Istanbul Ucak bileti 

 

 

FiYATLARIMIZA DAHiL OLMAYAN SERViSLER

 • Seyahat Sigortası 10 Euro

 • Yurtdışı çıkış Pulu  50 TL

 • Ogle ve Aksam yemekleri (Programdaki Restoranlar öneridir)

 • Programda beirtilen Extra turlar

 • Kişisel harcamalar

 

NOT: 

• Ekstra turların gerçekleşmesi  için min. 10 kişinin katılımı gerekmektedir. Aksi taktirde satış fiyatı değişebilir.

• Konaklama otellerinde standart aynı kalmak kaydı ile otellerde ve bölgelerde değişiklik yapılabilir.

• Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.

• Havayollarından kaynaklanan rötar, saat değişikliği veya herhangi bir sorun acentemizin sorumluluğu dışındadır.

• Fiyatlar Net Olup Komisyon Icermemektedir

bottom of page